Witamy na stronie www.lopit.pl


Woodstock 2016

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Oddział w Zielonej Górze wzięło aktywny udział w XXII Przystanku Woodstock w Kostrzynie Nad Odrą w dniach 13-16.07.2016r. Nasza organizacja, podobnie jak w ub. roku, przygotowała stoisko o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym w ramach Akademii Sztuk Przepięknych.

 

Przez cztery dni trwania ASP na naszym stoisku dyżur pełnili specjaliści – pracownicy PTZN Zielona Góra tj. psychiatra, pielęgniarka, psychologowie, psychoterapeuci i terapeuci. W ramach przygotowanego programu była możliwość skorzystania z poradnictwa indywidualnego, a także ciekawych zajęć grupowych takich jak: wykłady, treningi zachowań konstruktywnych, treningi relaksacyjne, zajęcia informacyjno-edukacyjne i zajęcia warsztatowe.

Ponadto organizowane były konkursy, quizy, gry i zabawy z nagrodami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez cały czas dostępne były także materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki uzależnień, informatory, broszury, testy i ankiety, które można było wypełnić w konsultacji ze specjalistą.

W br. nasze działania profilaktyczne na Przystanku Woodstock zostały dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

GALERIA ZDJĘĆ>>>

2016-08-18 09:03:11