Witamy na stronie www.lopit.pl


Obchody Dnia Zapobiegania Narkomanii 2018

15 czerwca na zielonogórskim deptaku, odbył się happening z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii 2018r., pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zielona Góra. Organizatorzy – Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział w Zielonej Górze wraz z partnerami przygotowali szereg atrakcji zapraszając młodzież z placówek oświatowych oraz mieszkańców województwa

Na scenie zaprezentowali się artyści: wokalistka z Zespołu Edukacyjnego nr 6 w Zielonej Górze – Emilia Fularz, zespół Jugosławia, formacje taneczne: Sportowy Klub Taneczny Mega Dance i Studio Tańca Keep on Dancing oraz Zespół Muzyczny UKŁAD z Zielonej Góry. Imprezę poprowadzili Mirosław Gancarz i Maciej Szczęsny.

W trakcie imprezy nie zabrakło stoisk o charakterze profilaktycznych i promocyjnych m.in.: Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej – Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, Towarzystwa Rozwoju Rodziny, Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka i Narodowego Funduszu Zdrowia Oddziału Wojewódzkiego w Zielonej Górze.

Dla młodszych uczestników happeningu przygotowano stoisko z konkursami i zabawami, gry planszowe, malowanie twarzy czy słodki poczęstunek.

W trakcie imprezy został również rozstrzygnięty konkurs „Droga do marzeń przez szczęście, przypadek czy wytrwały wysiłek?”, ogłoszonego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Zielonej Górze im. Marii Grzegorzewskiej i naszą placówkę, z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. O jego wynikach już informowaliśmy.

Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział w Zielonej Górze składa serdeczne podziękowania wszystkim partnerom i podmiotom zaangażowanym w organizację kolejnych Obchodów Dnia Zapobiegania Narkomanii.

Obchody Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii zostały dofinansowane przez Województwo Lubuskie oraz Miasto Zielona Góra w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

Patronat medialny nad Międzynarodowym Dniem Zapobiegania Narkomanii objęły Gazeta Lubuska oraz Radio Zielona Góra.

 

GALERIA >>>

2018-08-09 12:45:29